Akademia Prawa dla Start-Upów to innowacyjny projekt wspierający przedsiębiorców w zakresie założenia i prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, a także pozyskiwania finansowania od Aniołów Biznesu oraz funduszy.

Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu doradzamy, jak uniknąć niebezpiecznych postanowień umownych, poradzić sobie ze skomplikowanymi przepisami prawa, a także zabezpieczyć swoje interesy w przypadku wejścia nowego inwestora do przedsięwzięcia.

Świadczymy usługi doradcze na każdym etapie realizacji i prowadzenia pomysłów – od ich powstania, zabezpieczenia, rozwoju aż do wyjścia z inwestycji .

Wiemy, że przyszłość należy do startupów.

Oferujemy: 

Porady prawne i podatkowe

W ramach doradztwa prawnego i podatkowego świadczymy usługi w zakresie:

 • przygotowywania i negocjowania founders’ agreement;
 • wyboru właściwej formy prawnej prowadzenia działalności gospodarczej;
 • zakładania i rejestrowania spółek oraz fundacji;
 • tworzenia i negocjowania umów handlowych;
 • przygotowywania regulaminów;
 • pozyskiwania finansowania od inwestorów prywatnych i funduszy;
 • ochrony know-how oraz ochrony praw własności intelektualnej m.in.: umów o wykonywanie utworów, umów autorsko prawnych, umów licencyjnych oraz umów Cloud computingowych;
 • optymalizacji podatkowej;
 • bieżącej obsługi prawnej spółek osobowych i kapitałowych;
 • bieżącej obsług organów spółek (zarządu, rady nadzorczej, zgromadzeń wspólników i walnych zgromadzeń);
 • reprezentowania klientów w postępowaniach przedsądowych i sądowych;
 • analizy umów inwestycyjnych;
 • wsparcia w procesie negocjacji i wyjścia z inwestycji.

Pozyskiwanie finansowania

Współpracujemy z aniołami biznesu oraz funduszami, którzy coraz chętniej decydują się na inwestycję środków w Startupy.  Wsparcie anioła biznesu czy funduszu jest świetnym sposobem na pozyskanie kapitału na start lub na rozwój działalności.

Działalność Pro-Bono

Akademia Prawa dla Start-upów to także bezpłatne doradztwo prawne i podatkowe.

Raz w miesiącu Akademia Prawa dla Start-upów organizuje spotkania w ramach, których prawnicy udzielają porad prawnych i podatkowych dla początkujących przedsiębiorców.

W trakcie godzinnej, indywidualnej konsultacji odpowiadamy na wszystkie pytania związane z rejestracją, prowadzeniem i finansowaniem Waszych startupów. Konsultacje odbywają się zazwyczaj w ostatni piątek każdego miesiąca w godzinach 10-16.

W przypadku chęci skorzystania z bezpłatnych porad prawnych, proszę wypełnić formularz kontaktowy lub przesłać e-maila na adres: kontakt@apstartup.pl.

Twórca Akademii

Jarosław Ziobrowski, adwokat, mentor, przewodniczący Sekcji prawa podatkowego przy ORA w Warszawie.

Absolwent wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz podyplomowych studiów podatkowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada ponad 8 letnie doświadczenie zawodowe, które zdobywał m.in. w Ernst & Young oraz kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr.

Autor licznych publikacji z zakresu prawa, podatków oraz Startupów.

Członek AIP Dream Team – Inkubatory Warszawa, wspiera także fundację Youth Business Poland, której misją jest zapewnienie wysokiej jakości kompleksowego i skutecznego wsparcia dla młodych ludzi, aby mogli otwierać i rozwijać firmy.